Sensizasla

Rüyada Düşman Görmek

27 Ocak 2019 - Son Güncelleme 27.01.2019 16:38 144 Yorum Yap

Rüyada Düşman Görmek

Rüyada düsman görmek, düsmansizliga, evin­de veya isinde bir tehlike, kavgadan sakinmak gerektigine isaret eder. Düsman ile yo..

Rüyada düsman görmek, düsmansizliga, evin­de veya isinde bir tehlike, kavgadan sakinmak gerektigine isaret eder. Düsman ile yola cikmak her seyde basarili olmaya isarettir. Düsman ile yemek yemek, askta basariya, düsman ile konusmak bir tehlikeden kurtulmaya yorumlanir. Düsman ile kavga etmek guru­run yüzünden sevilmedigine, düsman ile eglenti yapmak, gizli bir tuzak hazirlandigina isarettir. Uyku halinde (rüyada) kisinin bir düsmanini görme­si, iyidir. Bu onun kadri yüce bir insan olduguna, Cenab-i Allah'in kendisine yardim ettigine ve varsa düsmanlarina galip (üstün) gelecegine isaret eder. Bir insan rüya halinde (rüyasinda) baska birinin kendisine düsmanlik ettigini görse, bu onun o düsmanlik eden kisi ile dost olacagina isaret olarak yorumlanir. Alem-i manada(rüyasinda) bir düsmanina kendisinin ögüt verdigini gören kisinin bu rüyasi, ona (rüya sahibine) düsmani tarafindan bir kötülük, bir ihanet gelecegine isa­rettir seklinde yorumlanir. Bir kimse rüyasinda düsmanini esir ettigini görse, bu rü­ya, rüyayi gören kisinin, bir musibete büyük bir sıkıntıya düsecegine isaret olarak tabir olunmustur. Rüyada düsman atlarinin oraya buraya kosustugunu gör­mek, o bölgeye sel basacagina, afet olacagina isaret eder denmistir. Rüyada düsman askerinin bir bölgeye girdigini görmek, yi­ne siddetli yagmur ve sel afetine isaret olarak yorumlanir. Uyku halinde (rüyada) düsmani tarafindan korkutuldugu­nu gören kisinin bu rüyasi, ona (rüya sahibine) düsmanin­dan bir zarar veya bir kötülük gelecegine isarettir. Bir kimsenin rüyada düsmandan kactigini görmesi, iyi de­gildir. Bu rüya, rüya sahibi kimsenin, ahlakinin (huyunun) degisecegine, yani halihazirda (o anda) bulundugu ahlak ve huyunun kendisinden gidecegine ve benligini kaybede­cegine isarettir seklinde tabir olunmustur. Kisinin rüyada düsman tarafindan bir sey ile korkutulmasi, hayra ve iyilige isaret eder. Rüyada düsmanina ögüt verdigini ve iyilik yaptigini görmek, düsmanin hainligine ve hilekarligina isaret eder. Rüyada düsman görmek, rüya sahibinin İnatci ve kendisine muhalif kimseler üzerine kadrinin yüksek oldugunu, Allah Teala tarafin­dan teyit edilmesine ve düsmanlarina galip gelmesine isaret eder. Bir kimsenin rüyada birisinin kendisine düsmanlik yaptigini görmesi, o kisi ile dost olacagina isaret eder. Rüyada düsmanin bir sehir veya kasabaya girdiklerini görmek, oraya yagacak yagmura veya gelecek sele isaret eder. Rüyada düsmanin yüzünü tam görmek, bir düsmanla baris yapmaya isarettir. Yine rüyada görülen düsman, zafere, yar­dima ve Cenab-i Hakk'in teyidine isaret eder. Rüyada düsmanini esir ettigini görmek, siddetli üzüntü ve büyük kederdir.  Yine düsmanini rehin almak, birtakim günahlari islemeye isaret eder. Rüyada düsmandan kactigini görmek, bu­lundugu huy ve ahlakin kendisinden gitmesine isarettir. Düsmani kusatmak, isteki sebata, düs­manlari gözetmeye yahut onlara galip gelme­ye isarettir.

Rüyada Düşman Görmek ile ilgili bir rüya mı gördünüz?

Rüyada Düşman Görmek rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

Yorumlar
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sensizasla.net sorumlu tutulamaz.
Bu gönderi için henüz yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!..
Son Eklenenler
En Çok Okunanlar
haberler