Sensizasla

Rüyada Kaçmak

27 Ocak 2019 32 Yorum Yap

Rüyada Kaçmak

Rüyada bir seyden korkarak kactiginizi görmek, emniyet, korkusuzluk, rahatlik icinde oldugunuza ve tövbe etmeniz gerektigine isarettir. Nabl..

Rüyada bir seyden korkarak kactiginizi görmek, emniyet, korkusuzluk, rahatlik icinde oldugunuza ve tövbe etmeniz gerektigine isarettir. Nablusi'nin yorumuna göre, Rüyada kacmak, firar etmek seklinde görülen rüyalar,  Allah'a yakin olmak, em­niyet icinde bulunmak, tövbe etmek (Allah'a yönelmek, Al­lah'a dönmek) ve ölüme isaret seklinde yorumlanir. Buna delil olarak da Kuran'in “o halde Allah'a kacin (Allah'a ko­sun. Ey Resulüm, onlara de ki,) süphesiz ben sizi O'nun azabindan acik bir sekilde korkutan bir peygamberim" ayetini gösteriyor (Zariyat suresi ayet, 50)Rüyasinda bilmedigi bir nedenle kendisinin kactigini gören kimse, günahlarindan tövbe ederek Allah'a döner, Allah'a yönelir veya yönelecegine isarettir seklinde yorumlanir. Gördügü rüyada neden, ne sebepten kactigini bilen, kacis sebebini bilerek rüyasinda kactigini ve saklandigini (giz­lendigini) gören kimse, bütün korktugu seylerden emin olur, korkularindan ve korktugu seylerden kurtulur veya kurtulacagina isarettir seklinde yorumlanir. (Bu yorum Nablusi ve Kirmani'nin yorumudur). Unlü yorumcu, İbn-i Sirin'in yorumuna göre. Rüyasinda korkarak bir adamdan veya bir hayvandan kactigini gören kimse, tüm endise ve korkularindan kurtularak emniyet ve selamete kavusur, veya kavusacagina isaretle yorumlanir. Rüyada kacmak bazi kere de ölüme isarettir. Bir kimse, rüyasinda korkmadigi halde kactigini veya kactigi halde kork­madigini görse, bu rüyasi onun (rüyayi görenin) ölümüne, ölecegine isarettir. Bu yorumun delili de Kuran'in “(Ey Re­sulüm!) de ki, eger ölümden veya öldürülmekten kaciyorsaniz, kacmaniz (firar etmeniz) size asla bir fayda ve yarar sagla­maz. (Eger eceliniz gelmemis bile olsa), yasatilacaginiz süre cok azdir. )” ayetidir. (Ahzab suresi ayet, 16)Rüyasinda korktugu bir düsmandan kactigini görmek, onun (rüyayi gören kimsenin) bütün korkulardan kurtulup emni­yete kavusacagina isaret olarak yorumlanir. Rüyada firar etmek; Allah'a dönmeye yorumlanir. Bazen rüyada kacmak, velayet, emnyet, tövbe ve de agir hastaliga isarettir. Yine rüyada korktugu bir düsmandan kactigini görmek, korkudan emin olmaya ve düsmana galip gelmeye isaret eder. Rüyasinda kactigini ve kacma sebebinin ne oldugunu bilmedigini görmek, rüya sahibinin tövbe ve istigfar edecegine isaret eder. Rüyada askerin firari ise, galibiyete isaret eder. Rüyada ilim ve irfan sahibi birinin kacmasi, yüksek bir memuriyete isaret eder.

Rüyada Kaçmak ile ilgili bir rüya mı gördünüz?

Rüyada Kaçmak rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

Yorumlar
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sensizasla.net sorumlu tutulamaz.
Bu gönderi için henüz yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!..
Son Eklenenler
En Çok Okunanlar
haberler