Sensizasla

Selülite ameliyatsız tedavi çözümü nedir nasıl uygulanır?

Sıla 28 Ocak 2019 - Son Güncelleme 28.01.2019 17:57 34 Yorum Yap

Selülite ameliyatsız tedavi çözümü nedir nasıl uygulanır?

Yaz mevsimi yaklaşırken bütün kadınlar da fazla kilolarından vede selülitlerinden kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvu..

Yaz mevsimi yaklaşırken bütün kadınlar da fazla kilolarından vede selülitlerinden kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvurur. Selülitten kurtulmanın ameliyatsız çözümü var.

Son yıllarda özellikle de bölgesel zayıflama vede selülit tedavisinde kullanılan mezoterapi yöntemi spor yapmaya vakti olmayanlar için ameliyattan korkanlara ve hatta diyet yapamayanlara ideal vücutlarına kavuşmaları için fırsatlar sunuyor. Ve üstelik uygulamadan sonra alışverişe gidip, arkadaşlarınız ile de buluşmanız bile mümkün.

Uygulamanın sadece 30 dakika sürdüğünü belirten Epila Slimmed Club yetkilisi Ayşe Bocan 16 - 75 yaş arası herkesin yaptırabileceğini belirtti.

Mezoterapi nasıl bir uygulamadır?
Mezoterapi gerekli görülen ilaç karışımlarının belirli miktarda 1 - 2 cm aralıklarla problemli bölgeye enjekte edilmesi şeklinde bir uygulamadır. Tedavi sırasında 4 - 6 veya 13 mm'lik çok ince iğneler kullanılır. Uygulamaların elle değil elektronik olara hızlı ve eşit ilaç vermeyi kolaylaştıran özel tabancalarla yapılması ise ağrıyı yok denecek kadar azaltır.

Kaç seans sürer?
Bu öncelikle hangi amaçla uygulandığına göre farklılıklar gösterdiği gibi kişilere ve problemlerin ciddiyetine göre değişir. Selülit tedavisi için mezoterapi seansları 1 - 2 hafta aralıklarla 8 - 10 hafta süreyle önerilirken, başka bir tedavi için süre ve seanslar değişebilir.

Mezoterapi bölgesel yağlanmanın azaltılmasını nasıl sağlar?
Kadınlarda yağ hücreleri vücudun alt bölgelerinde birikmeye eğimlidir. Bu bölgesel yağları kilo vererek yok etmek oldukça zordur. Mezoterapi ile ise yağ hücreleri harekete geçirilerek depo yağların azalması sağlanır.

Herkese uygulanabilir mi?
16-75 yaş arasındaki sağlıklı tüm yetişkinlere mezoterapi tedavi yöntemi uygulanabilir. 

Mezoterapi tedavi uygulamasında acı duyulur mu? 
Hastaların büyük çoğunluğu mezoterapi tedavisinde ağrıdan şikayetçi olmazlar. Kullanılan mezoterapi iğnesi çok incedir (yaklaşık bir saç teli kalınlığında) uzunluğu ise 4 - 6mm kadardır. Bu sebeble mezoterapi işlemi sırasında ağrı ortaya çıkmaz.

Yorumlar
Avatar Seç
Avatar Seçimi Yapın
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sensizasla.net sorumlu tutulamaz.
Bu gönderi için henüz yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!..
Son Eklenenler
En Çok Okunanlar
haberler